• Nasz profil

• Jak pracujemy

Przedszkole w Krasnosielcu jest placówką publiczną. Czynne jest w godz. 6.30 – 15.30 od września do lipca z przerwą wakacyjną ustaloną przez Organ Prowadzący Przedszkole. Czas pracy przedszkola w ciągu dnia wynosi 9 godz.. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat, a w przypadku wolnych miejsc również dzieci 2,5 letnie na zasadach określonych w statucie przedszkola. Podstawową jednostką organizacyjną jest oddział (grupa) obejmująca dzieci w zbliżonym wieku, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań i uzdolnień. Liczba dzieci w oddziale przedszkolnym określona jest w arkuszu organizacyjnym na dany rok, dostosowana do obowiązujących przepisów i wytycznych PSSE i nie może przekraczać 25 dzieci.

NASZE PRZEDSZKOLE

Dyrektorem placówki jest Agnieszka Gałązka.

Przedszkole zlokalizowane jest w piętrowym i bardzo dobrze wyposażonym budynku. Przedszkole posiada także duży, własny plac zabaw dla dzieci.

Na parterze znajdują się: szatnia, pomieszczenia administracyjne i blok żywieniowy, a na piętrze znajdują się 3 sale ( dzieci 2,5-3 letnich, 3-4 letnich i 4 letnich ), pokój logopedy, pedagoga specjalnego oraz specjalistów terapeutycznych. Trzy grupy dzieci 5 i 6 letnich znajdują się w sąsiadującym z przedszkolem budynku Szkoły Podstawowej ( jedna sala na parterze i dwie na I piętrze ).

W każdej sali zarówno w budynku przedszkola, jak i szkoły zorganizowane są kąciki zabaw, stoły i krzesełka dostosowane i zróżnicowane wysokością do wzrostu dzieci, toalety i łazienki przystosowane dla dzieci.

Każdą grupą opiekują się co najmniej dwie nauczycielki. W przedszkolu zatrudnione są panie na stanowisku pomocy nauczyciela. W najmłodszych grupach zapewniony jest relaks – odpoczynek.