• Rosnę z matematyką

Szanowni Państwo

z radością informujemy, że nasze przedszkole otrzymało dofinansowanie  programu „Rosnę z matematyką” organizowanego przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć.

W trzeciej edycji programu, skierowanej do przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z całego kraju, złożonych było 518 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 209 projektów.

Lista wszystkich projektów, które otrzymały dofinansowanie zostanie opublikowana na stronie www.rosnezmatematyką.pl

Projekt ma na celu:
            1. Zachęcanie do rozumienia koncepcji przestrzeni i kształtów. Rozwijanie umiejętności porównywania, klasyfikowania i analizowania danych.
            2. Rozwijanie myślenia matematycznego poprzez zabawy, eksperymenty i konkretne doświadczenia.
            Dzieci będą doskonalić umiejętności współdziałania w parach i zespołach poprzez organizację prostych doświadczeń. Stworzenie przestrzeni do zabaw konstrukcyjnych, gdzie dzieci będą mogły układać i eksperymentować z kształtami i strukturami.

Projekt będzie realizowany od lutego do kwietnia.

Sylwia Regulska

·  ·