• 30 sierpnia 2023r

• Dzień adaptacyjny

W środę 30 sierpnia br w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wychowawców z nowoprzyjętymi dziećmi w ramach dnia adaptacyjnego.

Zajęcia prowadzono w trzech salach w budynku przedszkola. Uczestniczyło w nich 31 dzieci.  Spotkanie adaptacyjne jest wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód . To druga wizyta dzieci w przedszkolu. Zarówno "Drzwi otwarte", jak i spotkanie adaptacyjne mają na celu usamodzielnienie dziecka i pokazanie mu , ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i panią nauczycielką. Aby maluch dobrze czuł się w przedszkolu , trzeba go odpowiednio nastawić i przygotować. Tego dnia maluchy miały szansę poznać nie tylko samo miejsce, ale również opiekunów oraz rówieśników, z którymi będą przebywali. Mamy nadzieję, że wizyta dzieci w przedszkolu sprawi, że od września dzieci będą czuły się bezpieczniej i odważniej stawią czoło nowej i trudnej dla nich sytuacji.