• Aktualności

            • Ogłoszenie

            • OGŁOSZENIE

               Prosimy o uregulowanie wszystkich płatności  za przedszkole za miesiąc  kwiecień w wyznaczonych godzinach tj:

              - od 7.30 – 9.00

              - od 12.30 – 14.00

              w dniach:

              od 08.04.2024r. do 10.04.2024r. ( nie ma możliwości wpłat w innym terminie !!!)

              Bardzo prosimy o przestrzeganie terminów płatności.      

            • 27 III

            • Wielkanoc tuż, tuż

              Wielkanoc to czas otuchy i nadziei,

              Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa

              I drugiego człowieka.

              Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość

              Oraz wzajemną życzliwość,

              By stały się źródłem wzmacniania ducha.

              Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,

              Napełni Was pokojem i wiarą,

              Niech da siłę w pokonywaniu trudności

              I pozwoli  z ufnością patrzeć w przyszłość.

              życzą

               

              Dyrektor wraz z całą społecznością Przedszkola w Krasnosielcu


              Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze  święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i  liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie  życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana. W Wielką Środę , 27 marca br, dzieci wraz z paniami zasiadły do śniadania wielkanocnego.

                Ten dzień miał wyjątkowy charakter; dzieci śpiewały piosenki świąteczne, ogladały wielkanocne bajki i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości ale przede wszystkim wywołało miłe i niezapomniane doznania, które mamy nadzieję, na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków. 

               

            • 27 III

            • Roztrzygniecie Gminnego Konkursu Matematycznego

              W dniu 27.03.2024r w Przedszkolu w Krasnosielcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla dzieci i rodziców za udział w Gminnym Rodzinnym Konkursie na Model Przestrzenny w obecności wójta Gminy Krasnosielc Pawła Ruszczyńskiego, dyrektor Przedszkola Agnieszki Gałązki oraz przewodniczącej komisji konkursowej Sylwii Regulskiej.

              W konkursie wzięło udział 10 rodzin w kategorii wiekowej 3-4 latki oraz 14 rodzin w kategorii wiekowej 5-6 latki. Prace konkursowe pochodziły z Przedszkola w Krasnosielcu oraz oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych w Drążdżewie, Amelinie i Rakach.

              Komisja konkursowa w składzie: Beata Heromińska -Gminny Ośrodek Kultury, Małgorzata Janowska-Urząd Gminy Krasnosielc, Sylwia Regulska-Przedszkole w Krasnosielcu, Justyna Rupińska- Szkoła Podstawowa w Drążdżewie ( oddział przedszkolny), Magdalena Radziszewska- Szkoła Podstawowa w Rakach, Magdalena Bagińska- Szkoła Podstawowa w Amelinie (oddział przedszkolny) wyłoniła zwycięzców, po obradach w których oceniano : zgodność pracy z tematem, krótki opis modelu, kreatywność, zastosowanie różnorodnych materiałów, estetykę.

              Laureci:

              Kategoria 3-4 latki:

              I miejsce- Mikołaj Modzelewski (46,5pnkt) Przedszkole w Krasnosielcu

              II miejsce- Natalia Wnuk (43,5 pnkt) oddział przedszkolny SP Drążdżewo

              III miejsce- Hanna Kardaś (43 pnkt) Przedszkole w Krasnosielcu

              Wyróżnienie -Bartosz Ślaski (42,5 pnkt) Przedszkole w Krasnosielcu

               

              Kategoria 5-6 latki:

              I miejsce- Stefan Nosarzewski (54 pnkt)  Przedszkole w Krasnosielcu

              II miejsce- Filip Malicki (53,5 pnkt) oddział przedszkolny SP Raki

              III miejsce- Matylda Goceł ( 51 pnkt) Przedszkole Krasnosielc

              Wyróżnienie- Amelia Antosiak (50,5 pnkt) oddział przedszkolny w Amelinie

              Wyróżnienie- Julia i Malgorzata Stachniak (50 pnkt) Przedszkole w Krasnosielcu

               

              S. Regulska

            • 26 III

            • 26 marca br. odbyły się kolejne zajęcia z cyklu ,, Rosnę z matematyką”, działanie ,, Wykorzystanie sztuki i rękodzieła do rozwijania umiejętności geometrycznych i przestrzennych”.

                          Celem zajęć było: rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia, utrwalanie kształtu i nazw figur geometrycznych, rozwijanie umiejętności matematycznych.

              Dzieci podczas zajęć malowały  pędzlem, rysowały figury, wycinały nożyczkami, składały przestrzenne modele, wykazywały się kreatywnością tworząc ,,figuraka” z figur geometrycznych.

              Wszystkie te działania oprócz edukacji matematycznej miały też wydźwięk świąteczny z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych.

                          Scenariusz i zdjęcia z przebiegu działań matematycznych dostępne są  w naszych zakładkach.

              Podziękowania dla Pani Mileny Kuplickiej za przygotowanie w/w scenariusza.

               

              S.Regulska

              Grupa I

              Grupa II

              Grupa III

              Grupa V

              Grupa VI

              Grupa IV

            • 21 III

            • Dzień kolorowej skarpetki

                 21 marca jest dniem szczególnym dla tych, którzy cenią sobie wyrazistość i indywidualność w swoim codziennym ubiorze. To właśnie w tym dniu obchodzone są obchody Święta Kolorowej Skarpetki oraz Światowy Dzień Zespołu Downa celebrującego różnorodność oraz wyrażanie siebie poprzez kolorowe skarpetki. Choć może to wydawać się niszowym świętem, jego przesłanie odbija się szerokim echem w społeczeństwie, promując akceptację, tolerancję oraz świadome przyjmowanie siebie takimi, jakimi jesteśmy.

              Historia tego nietypowego święta nie jest jednoznaczna. Nie ma jednego źródła czy organizacji, która by je ustanowiła. Niemniej jednak, obchody 21 marca zyskały popularność w wielu krajach, a także w mediach społecznościowych, gdzie ludzie z całego świata dzielą się zdjęciami swoich najbardziej ekstrawaganckich, zabawnych lub kreatywnych par skarpetek.

              Skarpetki od dawna pełnią funkcję nie tylko praktyczną, ale również symboliczną. Stanowią one element ubioru, który może być wyrazem naszej osobowości, zainteresowań czy nastroju. Święto Kolorowej Skarpetki stawia na pierwszym miejscu ideę, że każdy ma prawo do wyrażania siebie w sposób, który mu odpowiada, nawet poprzez tak pozornie drobny element garderoby jak skarpetki.

              Obchody tego dnia nie tylko inspirują ludzi do noszenia kolorowych skarpetek, ale także przypominają o ważności tolerancji i szacunku dla różnorodności. W społeczeństwie, które często stawia na standaryzację i konformizm, Święto Kolorowej Skarpetki przypomina nam, że warto doceniać i akceptować różnice, które nas otaczają.

              Również w kontekście walki ze stereotypami i uprzedzeniami, obchody tego dnia mają swoje znaczenie. Noszenie kolorowych skarpetek może być symbolicznym gestem łamania norm społecznych i podkreślania swojej odrębności. Jest to również manifestacja odwagi w wyrażaniu swojej tożsamości, bez względu na oceny czy opinie innych.

              Święto Kolorowej Skarpetki jest doskonałą okazją do tego, by przerwać codzienną rutynę, trochę się zabawić i pokazać światu swoją wyjątkowość. Niezależnie od tego, czy ktoś wybiera neonowe kolory, wzory w groszki czy skarpetki z postaciami z ulubionych bajek, wszyscy uczestnicy obchodów mają szansę wyrazić siebie i być częścią globalnego ruchu, który promuje akceptację oraz tolerancję.

               

              S. Regulska

            • 21 III

            • Warsztaty z rodzicami

              ,,Eko - Moda"

                    21.03.2024 roku z okazji „Pierwszego Dnia Wiosny” w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z rodzicami. Podczas warsztatów dzieci wykonały wspólnie z rodzicami stroje ekologiczne, które na koniec zaprezentowały na pokazie EKO-MODY.

                          Modele zaprezentowali na wybiegu wykonane wspólnie z rodzicami eko-kreacje z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu: m.in. kartony, worki, folia spożywcza, gazety, butelki plastikowe, kartonowe opakowania, korki itp.

                          Przedszkolaki udowodniły, że moda i ekologia mogą iść w parze. Dzieci zaprezentowały wspaniałe i pomysłowe stroje oraz  doskonale sprawdzili się w rolach modeli i modelek.

                          Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaprojektowanie, wykonanie i zaprezentowanie przepięknych, oryginalnych i przede wszystkim ekologicznych strojów na naszym pokazie EKO-MODY. Na koniec na wszystkich uczestników warsztatów czekał słodki poczęstunek.

                                                                                                                                                          J. Zega-Sopuch

              Grupa I

              Grupa III

              Grupa IV

              Grupa V

              Grupa VI

              Grupa II

            • 21 III

            • Przegląd Plastyczny z okazji XVIII Gminego Przegladu Piesni Wielkopostnych w Amelinie

                                                     WIELKANOCNY PRZEGLĄD PLASTYCZNY

                  W ramach XVIII Przeglądu Pieśni Wielkopostnych w Amelinie, został ogłoszony przegląd plastyczny o tematyce wielkanocnej. Nasze przedszkole przyłączyło się do tej ogólnogminnej inicjatywy. Na zajęciach religii wszystkie dzieci w poszczególnych grupach wykonywały prace plastyczne związane z Wielkanocą : zmartwychwstanie Pana Jezusa,  koszyk ze święconką, baranki, zajączki, itp. Najładniejsze prace zostały przekazane do szkoły w Amelinie, a następnie wyeksponowane na wystawie w dniu 17 marca 2024r. podczas przeglądu. Za najlepsze prace dzieci otrzymały drobne upominki. Nagrody otrzymali:

              Grupa I:

              1. Oliwia Skorupska
              2. Michalina Załęska
              3. Anastazja Rolka

              Grupa II:

              1. Róża Kozakiewicz
              2. Michał Brzuzy
              3. Paweł Krośnicki

              Grupa III:

              1. Aurelia Pajewska
              2. Maciej Regulski
              3. Tymoteusz Napierkowski

              Grupa IV:

              1. Matylda Goceł
              2. Lena Jóżwik
              3. Bruno Sęk

              Grupa V:

              1. Jakub Kwiatkowski
              2. Małgorzata Stachniak
              3. Filip Olbryś

              Grupa VI:

              1. Natalia Zduniak
              2. Izabela Klan
              3. Jakub Prokopczyk

               Bożena Zaleska

            • 20 III

            • Góra Grosza

              Góra Grosza - Podsumowanie

              Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. XXIII edycja akcji „Góra Grosza” rozpoczęła się 1.11.2023 roku i trwała do 29.02.2024 roku. 

              Przedszkolaki oraz ich rodzice, nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparliśmy Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogliśmy dzieciom w całej Polsce, które nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo Nasz Dom udziela bowiem wsparcia dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych do skarbonki.

                                              Udało nam się zebrać łącznie 530,22zł

                         W marcu, zgodnie z regulaminem akcji pieniądze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom za pośrednictwem Poczty Polskiej.

                          Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom oraz pracownikom przedszkola za aktywny udział w akcji.

               J. Zega-Sopuch

                                                                                                                                   

            • 14 III

            • Projekt  Witaminki - Szpinak

              WITAMINKI

              „Szpinak” Anna Słyszko

               

              Dziś warzywo wam przedstawię

              W detektywa się zabawię

              Ma zielone małe liście

              Pewnie nie raz go jedliście.

               

              Ciut podobny do sałaty

              W witaminy jest bogaty

              Widzę to po waszych minach

              Że już wiecie-tak to szpinak.

               

              Można dać go na kanapkę

              Zjeść jako zieloną papkę

              Wrzucać do wszystkich sałatek

              Jako zielony dodatek.

               

              Bądź szczęśliwym przedszkolakiem

              Nie uciekaj przed szpinakiem

              Włączaj go do swojej diety

              I na zdrowie miej apetyt.

               

                      Przedszkolaki podjęły kolejne  „ Witaminkowe ”wyzwanie tym razem szpinakowe. Naszym bohaterem był szpinak Szymek. Dzieci klasyfikowały zielone warzywa, wskazywały różnice między surowym a gotowanym szpinakiem. Poznały jego budowę  wartości  zdrowotne i odżywcze oraz potrawy jakie można wykonać  ze szpinaku. W tym dniu towarzyszyły szpinakowe gry i zabawy. Na koniec dzieci wykonały „ szpinakową’’ pracę plastyczną.

               

               

              A. Kołakowska

              Grupa I

              Grupa II

              Grupa III

              Grupa IV

              Grupa V

            • 11 III

            • Zawód meteorologa

              Meteorolog

              W ramach preorientacji zawodowej jaką realizujemy w naszym przedszkolu dzieci podczas zajęć i tematycznej pogadanki zostały zapoznane z zawodem meteorologa. Jak wiadomo marzec jest miesiącem wyróżniającym się zmiennością pogody i zmuszającym do jej obserwacji aby min. odpowiednio dopasować ubiór do aury. Dzieci dowiedziały się, że to właśnie za sprawą meteorologa, który poprzez swoją pracę badawczą, obserwację i prognozowanie przekazuje za pośrednictwem pogodynki informację o pogodzie. Przedszkolaki zostały zapoznane z nowymi pojęciami i urządzeniami tj. barometr , higrometr, deszczomierz, wiatromierz, wiatrowskaz, którymi meteorolog bada temperaturę, ciśnienie, prędkość i kierunek wiatru oraz wilgotność powietrza. Z wyświetlonego filmu edukacyjnego dedykowanego przez MEN dzieci dowiedziały się ,że wszystkie w/w przyrządy znajdują się w specjalnych ogródkach meteorologicznych. Przedszkolakom przypomniano symbole zjawisk atmosferycznych oraz wspólnie z wychowawcami stworzono mapę pogody, którą będziemy każdego dnia obserwować i rejestrować na planszach niczym meteorolog.

              M. Kuplicka

               

            • 8 III

            • Dzień Kobiet

              Dzień Kobiet

               

              Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Z tego powodu 8 marca w naszym przedszkolu panowała radosna atmosfera. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały słodkości i upominki.

              Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”. Ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach. Uśmiechnięte buzie dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

              Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci m.in. postaw szacunku wobec kobiet . Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne gesty i życzenia.

               

                                                                                                                              Anna Orzeł

               

            • 05 II

            • 05.03.2024rodbyły się kolejne zajęcia z cyklu ,, Rosnę z matematyką” programu grantowego Fundacji mBanku- działanie ,,Prezentacja codziennych sytuacji problemowych, które wymagają logicznego myślenia i rozwiązywania problemów”.

              Podczas zajęć dzieci rozbudzały swoje zainteresowania matematyką,  rozwijały logiczne myślenie,  umiejętności myślenia analityczno - przyczynowo-skutkowego, ustalały  położenie przedmiotów, kształtowały wyobraźnię przestrzenną, opracowywały strategię rozwiązywania problemów matematycznych.

              Wszystkie zabawy z pomocą środków dydaktycznych takich jak: spinacze, nożyczki, kredki, klej, kubeczki plastikowe, kolorowe kartki, lina, puzzle 3D zamieściła w swoim scenariuszu Pani Anna Kołakowska. Dziękujemy J

              Zapraszamy do obejrzenia  fotorelacji .

              Sylwia Regulska

              Grupa I

              Grupa II

              Grupa III

              Grupa IV

              Gruopa V

            • 4 III

            • Spotkanie muzyczne z agencja artystyczną ,,Pozytywka"

              4 marca odbył się kolejny koncert Agencji Artystycznej – Pozytywka pt. „Muzyczne zoo”. Dzieci poznały instrument puzon – z jakich elementów się składa oraz jak piękna muzyka może się z niego wydobywać. Przedszkolaki wcieliły się w zwierzątka, które uciekły z zoo. Ale dzięki fantastycznej melodii wydobywającej się z instrumentu zwierzątka zaczęły powracać do swoich domków. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w inscenizację i zabawy zaproponowane przez pana prowadzącego. Po przedstawieniu odbył się konkurs wiedzy, zwycięzcom gratulujemy!

              Krzyżewska Justyna

            • 29 II

            • Dzien papryki

              „Witaminki” – Paprykowe wyzwanie

               

              Dnia 29.02 2024r w ramach projektu edukacyjnego „Witaminki” dzieci poznały kolejne warzywo - Paprykę Polę.

              Poznały jakie wartości odżywcze i witaminy ma papryka, poznały różne rodzaje a także dokładnie przyjrzały się jak one wyglądają, co mają w środku. Poznały walory papryki wykorzystując swoje zmysły. Dowiedziały się skąd się bierze, jak rośnie a także jakie przetwory można z niej zrobić. Tego dnia nie zabrakło zabaw, którym towarzyszyła Papryka Pola. Na zakończenie dzieci wykonały „paprykową” pracę plastyczną.

                                                                                                                                                                           M. Wnuk

              Grupa III

              Grupa IV

              Grupa V

              Grupa VI

              Grupa I

            • 29 II

            • Regulamin Gminnego Rodzinnego Konkursu na Model Przestrzenny

              Regulamin Gminnego Rodzinnego Konkursu na Model Przestrzenny

               

              § 1 Cel Konkursu:

              1.1.  Rozwijanie kreatywności i umiejętności manualnych dzieci przedszkolnych oraz zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu przy tworzeniu modeli przestrzennych oraz

              1.2. Zachęcanie do rozumienia koncepcji przestrzeni i kształtów.

              § 2 Organizator:

              2.1. Konkurs organizowany jest przez przez  Przedszkole w Krasnosielcu w ramach PROGRAMU GRANTOWEGO ,,ROSNĘ Z MATEMATYKĄ” finansowanego przez fundację mBanku z siedzibą w Krasnosielcu, ul. Ogrodowa 1.

              § 3 Warunki uczestnictwa:

              3.1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych oraz ich rodziców biorących udział w konkursie jako zespół rodzina-dziecko.

              3.2. Każdy zespół może zgłosić jeden model przestrzenny.

              § 4 Temat konkursu:

              4.1. Tematem konkursu jest dowolny matematyczny  model przestrzenny, który odzwierciedla kreatywność i wyobraźnię uczestników.

              § 5 Zasady zgłaszania uczestnictwa:

              5.2. Zgłoszenia  wraz z pracą konkursową przyjmowane są od 01.03.2024r do 22.03.2024r. w sekretariacie budynku przedszkola.

               5.3. Każde zgłoszenie powinno zawierać imiona i nazwisko uczestników, wiek dziecka, nazwa przedszkola bądź oddziału przedszkolnego wraz z grupą oraz krótki opis modelu.

              § 6 Kryteria oceny:

              6.1. Modele oceniane będą pod względem kreatywności, zastosowania różnorodnych materiałów, estetyki wykonania oraz zgodności z tematem konkursu.

              6.2. Komisja konkursowa będzie składać się z przedstawicieli gminy oraz 4  nauczycieli z przedszkola i oddziałów przedszkolnych gminny.

              § 7 Nagrody:

              7.1. Komisja przyzna nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki, 5-6 latki

              7.2. Nagrody będą obejmować upominki rzeczowe oraz dyplomy dla dzieci i ich rodziców.

              § 8 Ogłoszenie wyników:

              8.1. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Przedszkola w Krasnosielcu

              oraz podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się w dniu 27.03.2024r.

              § 9 Postanowienia końcowe:

              9.1. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji zdjęć i opisów zgłoszonych modeli w celach promocyjnych.

               9.2. Uczestnicy konkursu oraz ich rodzice wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych.

               9.3. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nie podlegają odwołaniom.

               9.4. Wszelkie sprawy nieuregulowane w regulaminie będą rozstrzygane przez Organizatora konkursu.

              9.5. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do wypełnienia zgody na rozpowszechnianie ich wizerunku poprzez wykorzystanie zdjęć w internecie (na stronie internetowej Przedszkola w Krasnosielcu oraz na stronach internetowych:  www.mfundacja.pl,  www.mbank.plwww.mjakmatematyka.pl), a także na profilach mBanku w portalach społecznościowych oraz w materiałach promocyjno-informacyjnych przedstawiających konkurs i/lub działalność Fundacji mBanku i Fundacji Dobra Sieć (załącznik 1).

               

              Zapraszamy do udziału i życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia!

                             

              Sylwia Regulska

                     Przedszkole w Krasnosielcu

               

               

              27 III - Obrazek 1