• Prosimy o uregulowanie wszystkich płatności  za przedszkole za miesiąc  Czerwiec w wyznaczonych godzinach tj:

od 05.06.2023r. do 07.06.2023r. ( nie ma możliwości wpłat w innym terminie !!! Koniec roku szkolnego)

• 12 maj

• Sprintem do maratonu

Dnia 12 maja 98 przedszkolaków z naszego przedszkola oraz 85 dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej gminy wzięły udział w największym wydarzeniu sportowym dla przedszkolaków ,,Sprintem do Maratonu” – IX edycji Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków, którego organizatorem jest miesięcznik Bliżej Przedszkola. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu , głównie na świeżym powietrzu.

Wydarzenie rozpoczęła dyrektor Przedszkola w Krasnosielcu Agnieszka Gałązka, serdecznie przywitała wszystkich uczestników biegu oraz Panią policjant młodszą aspirant Marlenę Kołodziejską, która w ramach programu ,,Bezpieczny przedszkolak” przypominała zasady bezpieczeństwa na drodze, kiedy należy korzystać z numerów alarmowych oraz jak zachować się w sytuacji, gdy się zgubimy lub zaczepi nas nieznajoma osoba. W ten sposób przedszkola z naszej gminy rozpoczęły również  obchody Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa (11-18 V 2023r.). Potem, jak na biegaczy przystało odbyła się rozgrzewka w  rytm muzyki, którą poprowadziła p. Agnieszka Gałązka. Dzieci przystąpiły do biegu w 4 kategoriach. Najpierw wspólnie z opiekunami, nauczycielami biegali 2,5 latki – 3 latki. Jako drugie wystartowały 4 latki, następnie 5 i na koniec 6 latki. Wszystkie dzieci starały  się dobiec do mety jak najszybciej.

W naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Nasi biegacze pokonali trasę 50 metrów każdy. Wysiłek i determinacja biegaczy została doceniona i nagrodzona wręczeniem specjalnych medali i słodkich upominków. To pierwsze takie sportowe spotkanie wszystkich przedszkolaków z naszej gminy. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się na Krasnosielckich błoniach

Składamy serdeczne podziękowania p. Hannie Kutryb za ufundowanie upominków oraz pracownikom GOK – u w Krasnosielcu.

Marzena Wnuk

• 11 maja

• Festiwal Piosenki o Zdrowiu

„Witaminki”

W czwartek 11 maja przedszkolaki z grup III i IV pod opieką Anny Orzeł i Mileny Kuplickiej wzięły udział w  30-stym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Makowie Mazowieckim. Dzieci zaprezentowały autorską piosenkę o tematyce prozdrowotnej, w której śpiewały                 i przekonywały, że jedząc warzywa i owoce oraz pijąc mleko i soki będą zdrowe a przez systematyczną higienę i gimnastykę silne. Ponadto uczestnicy festiwalu wyróżniali się tematycznymi strojami, które jeszcze bardziej podkreśliły tematykę występu. Przedszkolaki w składzie Hanna Andryszczyk, Helena Łuckiewicz, Alicja Żebrowska, Matylda Goceł, Lena Jóźwik, Julia Gosiewska, Antonina Gregorczyk, Piotr Włodarski za cudowny występ i oryginalny strój otrzymały puchar oraz nagrody pocieszenia wraz z dyplomami, a także zestaw do tenisa ziemnego dla placówki. Nasi podopieczni na zaproszenie Starosty z  Makowa Mazowieckiego będą mieli jeszcze raz okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne  podczas obchodów Dni Makowa 17 czerwca 2023 roku. Pięknie dziękujemy za wyróżnienie, jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków.

M. Kuplicka

• 9 maja

• Tydzień bibliotek

We wtorek 9 maja z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek dzieci z naszego przedszkola udały się do Biblioteki Publicznej w Krasnosielcu. Przedszkolaki miały okazję do zwiedzenia biblioteki
              i obejrzenia jej wyposażenia co przybliżyło dzieciom pracę bibliotekarza. Panie Bibliotekarki wyjaśniły dzieciom sposób korzystania z wypożyczalni książek i zachęcały do codziennego czytania. Dzieci za spotkanie podziękowały wspólnie wykonaną laurką.

K. Radomska

• 8 - 11 maj

Prosimy o uregulowanie wszystkich płatności  za przedszkole za miesiąc  Maj w wyznaczonych godzinach tj:

od 08.05.2023r. do 11.05.2023r. ( nie ma możliwości wpłat w innym terminie !!!)

• 28 kwiecień

• Turniej szachowy w Rakach

W naszym przedszkolu dzieci z najstarszych grup przedszkolnych mają okazję uczęszczać na zajęcia dodatkowe uczące gry w szachy.

Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka – kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności.   W ramach podsumowania naszej pracy czworo dzieci pod opieką Pań: Iwony Chełchowskiej i Katarzyny Radomskiej wzięło udział w pierwszym Regionalnym Turnieju Szachowym w Rakach.  Rywalizacja toczyła się w 6 kategoriach wiekowych, oddzielnie dziewczęta/kobiety i chłopcy/mężczyźni. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim w siedmiu rundach. Każda partia niosła za sobą ogrom emocji i determinacji. Wszyscy dopingowaliśmy się nawzajem i pocieszaliśmy po przegranych partiach.  Zawodnicy wykazali bardzo dobre przygotowanie szachowe.  Nasi szachiści otrzymali dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy zawodnikom wytrwałości oraz sportowej rywalizacji.