• Aktualności

            • 29 września

            • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

              Projekt czytelniczy " Zaczytane przedszkole"

              OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

               

              Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń, które jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książek w 2001 roku. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, dlatego wszystkie nasze przedszkolaki wzięły udział i wysłuchały bajek czytanych przez Panie zaproszone z Publicznej Samorządowej Biblioteki w Krasnosielcu.        

              Czytanie uczy języka i myślenia, rozwija inteligencję emocjonalną i wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację. A także wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka i przynosi wzorce właściwych zachowań. Jest również jednym z głównych sposobów zdobywania wiedzy. Ponadto głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicem.

                                 W tym dniu kontynuujemy z dziećmi realizację edukacyjnego przedszkolnego projektu edukacyjnego " Zaczytane przedszkole" programu działań czytelniczych opracowanego na rok kalendarzowy 2023 przez Panie Iwonę Chełchowską, Katarzynę Radomską i Agnieszkę Gałązka w celu pozyskania dofinansowania w ramach priorytetu 3 ,,Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025”.

              W ramach ,,Zaczytanego przedszkola” każdego miesiąca  w roku kalendarzowym 2023 ( za wyjątkiem wakacji ) realizowane są następujące działania czytelnicze: 

              Styczeń: Dzień Kubusia Puchatka

              Luty: Dzień dinozaura

              Marzec: Dzień pisarza

              Kwiecień: Dzień książki dla dzieci

              Maj: Dzień bibliotekarza

              Czerwiec: Dzień przyjaciela

              Wrzesień: Dzień głośnego czytania

              Październik: Dzień kundelka

              Listopad:  Dzień postaci z bajek

              Grudzień: Dzień Księgarza/konkurs czytelniczy

              Będą to spotkania z zaproszonymi gośćmi: samorządowcami, twórcami, rodzicami, seniorami i wolontariuszami.. Zorganizowane zostaną też konkursy: plastyczne, czytelnicze, wyjazd do księgarni, wyjście do biblioteki publicznej oraz spotkanie z bibliotekarzami z biblioteki szkolnej.

              Justyna Krzyżewska

               

            • 15 XII

            • Występ przedszkolaków

              podczas Wigilii

              członków Klubu Seniora z Krasnosielca

              Dzieci z najstarszych grup przedszkolnych ( V i VI ) swoim świątecznym występem uświetniły spotkanie przedświąteczne dla seniorów z Krasnosielca. Z powodu panujących wirusów i w związku z tym zachorowań wśród dzieci, już kolejny raz nie udało się przedstawić „ Jasełek”. Dzieci pod kierunkiem Anny Orzeł i Sylwii Regulskiej przygotowały montaż słowno – taneczno – muzyczny. Występ bardzo spodobał się  organizatorom spotkania i wszystkim obecnym seniorom, za który nasi mali aktorzy otrzymali bardzo głośne brawa, wiele słów uznania i pochwały dla dziecięcych talentów i słodkie "co nieco." 
              Mamy nadzieję, że „ Jasełka” uda się przedstawić seniorom w przyszłym roku.

              AG

            • 14 XII

            • "PIERNIKOWE SZALEŃSTWO"

              Pierniki - nieodzowny element

              Świąt Bożego Narodzenia

              Świąteczny piernik o aromatycznym, korzennym zapachu i intensywnym smaku to tradycyjny przysmak, bez którego trudno sobie wyobrazić polskie Boże Narodzenie. Jednak co ciekawe - początkowo pierniczki nie gościły na wigilijnym stole, a w… staropolskiej apteczce.

              PIERNIK - CO TO TAKIEGO?

              Boże Narodzenie nieodłącznie kojarzy się z zapachem pierników, doprawianych cynamonem, gałką muszkatołową czy imbirem, a wypiekanie ich to niemal rodzinne święto, na które cieszą się w szczególności dzieci. Piernik to nic innego jak ciasto wypiekane z mąki pszennej i żytniej, do której dodaje się rozpuszczony, gorący miód, masło i mleko. Z rozwałkowanego ciasta o głębokim, brązowym kolorze wykrawane są różnorodne kształty, które kojarzą się ze Świętami: bałwanki, renifery, gwiazdki i Mikołaje. Przysmak ten to obok karpia, pierogów i kapusty z grzybami prawdziwy symbol polskich Świąt Bożego Narodzenia. Jednak co ciekawe - pierniki wcale nie pochodzą z Polski, a ich wypiekanie zapoczątkowano już w starożytności.

              DŁUGA HISTORIA PIERNIKA W SKRÓCIE

              Piernik ma naprawdę długą i bogatą historię, a jego zastosowanie i przeznaczenie nie kończy się tylko na byciu bożonarodzeniowym przysmakiem. Piernik był niegdyś cennym towarem eksportowym, symbolem dobrobytu, lekarstwem, składnikiem mięsnych sosów, a nawet zagryzką do mocniejszych trunków.

              Historia powstania tego wypieku nie jest do końca znana, dlatego też piernik doczekał wielu legend i podań, z których jedno głosi, iż jego receptura pochodzi od ormiańskiego mnicha. Wiadomo natomiast, że już przed naszą erą smakowano ciasto o wyrazistym, korzennym smaku. Zachował się nawet jeden przekaz rzymskiego autora Apicjusza, który wspominał w nim o kruchym cieście z miodem i pieprzem. Zwyczaj pieczenia tego przysmaku został jednak zatracony i powrócił dopiero w średniowieczu, kiedy to praktykowany był prawdopodobnie przez benedyktynów, którzy zauważyli właściwości zdrowotne pierników (wyraziste przyprawy korzenne wspomagały walkę z przeziębieniem).

              W późniejszych latach tradycje wypiekania pierników wraz z benedyktynami przeniosły się na tereny Niemiec, gdzie dynamiczny rozwój miast i osadnictwa przyczynił się do powstawania wielu nowych gałęzi przemysłu m.in. piekarstwa. Powstałe wówczas cechy piekarzy czerpały z doświadczenia i tradycji benedyktynów. Wprost z niemieckich miast piernik przybył drogą morską do bogatego miasta Gdańska. Portowa stolica Polski była pełna majętnych kupców, którzy mogli pozwolić sobie na sprowadzanie egzotycznych przypraw, niezbędnych do wyrobu tego przysmaku. Z Gdańska receptura ta wraz z przyprawami przybyła do Torunia, który po dziś znany jest jako polska stolica piernika.

              W naszym przedszkolu zakupione przez Panią intendent pierniki dekorowane były z wielkim zaangażowaniem. Dostarczyły dzieciom wiele wrażeń artystycznych ale też smakowych. Każde dziecko zabrało do domu duże pudełko pierników, które będą mogli zawiesić na swoich choinkach. Ten dzień przybliżył wszystkim atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

              AG

               

              Więcej n/t pierników w linku poniżej:

              wszystko_o_piernikach.docx

              Gr I

              Gr II

              Gr III

              Gr IV

              Gr VI

              Gr V

            • 13 XII

            • BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

              ​​​​​​

              IDEA

              Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

              W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

              Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

              Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

              Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy uroczyście wędruje po instytucjach niemal we wszystkich polskich miastach i wioskach. Dnia 13 grudnia i nasze przedszkole odwiedziła grupa harcerzy i zuchów ze Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu, którzy przekazali nam ten ważny znak.

              Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – mamy nadzieję, że zagości w naszych sercach, domach i przedszkolu...

            • 28 września

            • Spotkanie z policjantem

              W naszym przedszkolu, jak każdego roku realizujemy zadania związane              z preorientacją zawodową, które mają na celu zapoznanie dzieci z różnymi zawodami i zrozumieniu ich specyfiki pracy. Aby ułatwić realizację tego zadania do przedszkola zapraszamy przedstawicieli rozmaitych zawodów i pierwszym z nich we wrześniu był Pan Policjant. Nasz dzielnicowy skorzystał z zaproszenia i odwiedził przedszkolaków, którym przede wszystkim pokrótce opowiedział o swoim zawodzie, zaprezentował także obowiązkowe  atrybuty policjanta. Najważniejszą częścią spotkania była krótka pogadanka o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię z pasami i sygnalizacją świetlą, utrwalenie informacji o podstawowych znakach drogowych, przypomnienie numerów alarmowych a także o bezpiecznym korzystaniu przez dzieci z placu zabaw. Na koniec spotkania przedszkolaki podziękowały policjantowi wręczając słodki upominek a w zamian otrzymały kolorowanki z wizerunkiem Policjanta.

              Milena Kuplicka

            • 13 XII

            • DZIEŃ KSIĘGARZA

              DZIEŃ KSIĘGARZA

                       Dnia 13 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Księgarza. Dzień ten obchodzimy w Polsce już od ponad 90 lat. Czasy, w których księgarze jedynie sprzedawali książki odeszły w niepamięć. Dziś księgarnie, to jedne z najważniejszych punktów na kulturalnej mapie Polski. W 1932 roku na rynku książki wprowadzono nowe zasady udzielania rabatów księgarzom przez wydawców: przy zamówieniu tuzina egzemplarzy jednego tytułu wydawca dodawał bezpłatnie egzemplarz trzynasty. Stąd wzięła się tradycja, aby Święto Księgarza obchodzić trzynastego dnia dwunastego miesiąca. System rabatów z międzywojnia niestety nie przetrwał do dziś, ale księgarze nadal obchodzą swoje święto 13 grudnia.   
                     W tym dniu w ramach preorientacji zawodowej przedszkolaki dowiedziały się, że księgarz to osoba zajmująca się sprzedażą książek, ale również udziela fachowej informacji klientom na temat książek, promuje czytelnictwo, organizuje spotkania autorskie oraz uczestniczy w targach i kiermaszach. Miejscem pracy księgarza jest księgarnia, gdzie można kupić książki, czasopisma, podręczniki, nuty, mapy itp. Ponadto dzieci obejrzały film jak powstaje książka. Po wysłuchaniu ciekawostek na temat zawodu księgarza oraz obejrzeniu filmu, dzieci wykonały zakładki do książek. Były to różnorodne zakładki: zwierzątka oraz związane z tematyką świąt. Wszystkie były bardzo ładne. Na zakończenie przedszkolaki pokolorowały kolorowanki związane z pracą księgarza.      
                        Księgarz jest dziś coraz częściej osobą pomagającą wybrać książki, organizatorem wydarzeń, animatorem lokalnej społeczności, a księgarnia kawiarnią, klubem i małym centrum kultury. I za to właśnie, za stworzenie wspaniałych miejsc, bez których trudno wyobrazić sobie świat literatury, bardzo Wam, Księgarki i Księgarze, dziękujemy!

               

              M. Kuplicka / J. Krzyżewska

            • Ogłoszenie

            • OGŁOSZENIE

               Prosimy o uregulowanie wszystkich płatności  za przedszkole za miesiąc  Październik w wyznaczonych godzinach tj:

              - od 7.30 – 9.00                                        

              - od 12.30 – 14.00

              w dniach:

              od 03.10.2023r. do 06.10.2023r. ( nie ma możliwości wpłat w innym terminie !!! )

              Bardzo prosimy o przestrzeganie terminów płatności.      

            • 20 września

            • Pasowanie na przedszkolaka i Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

              „ Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj

              To święto Ani, Basi i Krzysia

              W dzień przedszkolaka każdy to wie

              Bawi się z nami kto tylko chce „

               

              20 września Dzień Przedszkolaka

                       W tym dniu wspólnie z dziećmi w szczególny sposób świętujemy to, że są  przedszkolakami oraz przypominamy im o roli przedszkola w ich rozwoju i zdobywaniu konkretnych umiejętności. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor wraz z przewodniczącą RR panią Agnieszką Zduniak, gdzie wszystkim przedszkolakom złożyła życzenia: zdrowia, samych radosnych chwil, aby każdy spędzony dzień w przedszkolu  miał wiele cudownych przeżyć. Dzieci otrzymały od RR przypinki na dzień przedszkolaka i słodkości.  W tym dniu odbyło się również „ Pasowanie na przedszkolaka”. Była to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Pani Dyrektor za pomocą „ czarodziejskiego ołówka ‘’ dokonała pasowania nowych przedszkolaków dzieciom zostały wręczone „ duże magiczne ołówki ‘’ z rąk wychowawczyni dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Po czym została odśpiewana przez przedszkolaki piosenka  „ Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj ‘’. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci tortu, o którą zadbały panie kucharki. Tego dnia czekały dla dzieci wspólne zabawy, tańce, zabawy ruchowe z chustą animacyjną, bańki mydlane i zabawy na magicznym dywanie. Był to niezapomniany dzień pełen emocji i wrażeń dla wszystkich.

               

                                                                                                                                                                    Anna Kołakowska 

               

              grupy I - III - https://prz-krasnosielc.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=695#photos:album:695

              grupy IV - Vi- https://prz-krasnosielc.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=696#photos:album:696

            • 11 XI

            • Konkurs na najładniejszą salę /

              podsumowanie kiermaszu książek

              i zbiórki dla schroniska " Cztery łapy"

              Tego dnia odbył się kolejny etap konkursu na najładniejszą salę. Z uwagi, że wszystkie dzieci we wszystkich grupach dbają o porządek w swoich półkach i w kącikach klocków, gier i zabawek, Pani dyrektor postanowiła nagrodzić pozostałe 5 grup przedszkolnych. Wychowawczynie na potrzeby zajęć otrzymały nagrodę w postaci „ Dzwonka”, który służyć będzie jako trening uważności, element wyciszenia i relaksacji dla dzieci.

              W dniu dzisiejszym zakończono zbiórkę na rzecz schroniska "Cztery Łapy" z Makowa Mazowieckiego oraz  podsumowano Kiermasz Książek. Informujemy, że udało sie zebrać karmę dla piesków, smycz, zabawki i koce a za kwotę 160 zł zebraną z Kiermaszu Książek zakupione zostaną smycze.

              Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom i pracownikom przedszkola, którzy wzięli udział w naszych akcjach charytatywnych.

              J. Krzyżewska

            • 8 XII

            • Konkurs literacko - plastyczny

              "BAJKA KREDKĄ MALOWANA"

              W ramach projektu „ Zaczytane przedszkole” dnia 8 grudnia zorganizowano wewnątrz przedszkolny konkurs literacko – plastyczny „ Bajka kredką malowana”. W konkursie udział wzięły wszystkie dzieci obecne w tym dniu czyli 63 przedszkolaków. Dzieci malowały bajkę według zasad zawartych w regulaminie konkursu przygotowanym przez Panie Katarzynę Radomską i Justynę Krzyżewską.

              W każdej grupie słuchano różnych bajek, po to, żeby narysować i pomalować jej treść lub bohatera. Były to bajki: „Kaczka Dziwaczka ‘’, „Szczęśliwa Lokomotywa ‘’, „ Stonoga ‘’.

              Zgodnie z regulaminem wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy a jury konkursowe przyznało nagrody książkowe  dla najlepszych prac. Byli to:

              Grupa I

              1. Oliwia Skorupska

              2. Paweł Włodarski

              3. Rozalia Pajewska

              4. Aurelia Krawczak

              5. Agata Gołota

              6. Adrianna Jastrzębska

               Grupa II

              1.Róża Kozakiewicz

              2. Hanna Piętka

              3. Dawid Brzuzy

              Grupa III

              1. Aleksandra Żerańska

              2.  Julia Stachniak

               3. Aurelia Pajewska

              4.  Kaja Wołosz

              5.  Faustyna Sierak

              6 .Gabriela Kosińska

              Grupa IV

              1.Hanna Andryszczyk

              2. Barbara Podgórska

              3. Michalina Gołąb

              Grupa V

              1. Karina Jastrzębska
              2. Kamilla Skuba
              3. Magdalena Zaradkiewicz
              4. Piotr Bagiński
              5. Filip Wróblewski
              6. Brzuzy Ada

              Grupa VI

              1. Wiktoria Kołakowska

              2. Magdalena Różacka

              3. Nikola Dąbkowska

               

              Cieszymy się, że dzieci z uwagą słuchały bajek i dużym zaangażowaniem samodzielnie wykonywały swoje prace. Gratulacje !!!

            • 8 XII

            • WITAMINKI - CEBULA CELINA

               

              ,, Witaminki ” Cebulowe wyzwanie

              Kolejnym warzywem z projektu edukacyjnego Witaminki, które poznały dzieci to cebula. Przedszkolaki  poznały rodzaje cebuli, jej budowę, właściwości cebuli, pojęcie „ ubierć się na cebulkę”, potrawy z cebuli. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne z naszą bohaterką cebulą Celiną oraz wykonały syrop z cebuli. Teraz będziemy cierpliwe czekać aż wyrośnie nam szczypiorek z posadzonej cebulki.

              A. Kołakowska

              Gr I

              Gr II

              Gr III

              Gr IV

              Gr V / VI

            • 6 XII

            • MIKOŁAJKI

              Wizyta Św. Mikołaja

                  Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W środę -6 grudnia 2023 nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko Mikołaj -niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Przybyły gość wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach naszych przedszkolaków oraz zachwyt jego obecnością. Podczas spotkania Mikołaj pytał dzieci: czy były grzeczne, czy mają dobre serduszka, czy kochają swoich rodziców. Każda grupa prezentowała przed Mikołajem piosenkę. Na zakończenie przedszkolaki mogły przytulić się do Mikołaja i pogłaskać jego śnieżnobiałą brodę. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia. Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. 
                                                  
                                                                                                                                                        Weronika Chojnowska

              Gr I

              Gr II

              Gr III

              Gr IV

              Gr VI

              Gr V

            • 1 XII

            • I etap konkursu na najładniejszą przedszkolną salę

              Dnia 29 listopada dokonano przeglądu przedszkolnych sal zgodnie z regulaminem konkursu:

              konkurs_na_najladniejsza_sale(2).docx

              Jury w składzie: A. Gałązka, Z. Kołodziejczyk sprawdzały przede wszystkim porządki w dziecięcych półkach i w kącikach klocków, zabawek. Wszystkie grupy spisały się na medal. Widać było, że dzieci z dużym zaangażowaniem posprzatały w swoich półkach i dbały o porządek w swoich salach. Każda grupa każdego miesiąca od listopada począwszy będzie miała szanse wygrania konkursu. W miesiącu listopadzie I etap konkursu wygrała grupa V. Za wygraną w danym miesiącu grupa otrzyma nagrodę niespodziankę, która służyć będzie dzieciom podczas zajęć przedszkolnych. 

              A. Gałązka

              Nagroda niespodzinka dla gr V za wygranie I etapu konkursu na najładniejszą przedszkolną salę

            • 30 XI

            • Wyjazd na muzyczny spektakl edukacyjny "Wanna Archimedesa"

              Wycieczka na spektakl ,,Wanna Archimedesa”

              W dniu 30.11.2023r. dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Ostrołęckiego Centrum Kultury na muzyczny spektakl edukacyjny pt. ,,Wanna Archimedesa” .

              W treści spektaklu mądry i zabawny Profesor Rozumny przedstawia swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji. Dzięki niemu, dzieci poznają dokonania Newtona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Dlatego nie waha się nurkować w wannie, aby poznać prawo Archimedesa i stwierdzić, że może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej Santa Marii, aby razem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu , ulec czarowi chińskich cieni, spotkać z duchami i dowiedzieć się kto wymyślił koło.

              Dzieci za namowom aktorów aktywnie uczestniczyły w spektaklu poruszając się, machając rękami i tańcząc w rytm muzyki naśladując wykonawców.

              To była udana wyprawa, która przyniosła przedszkolakom sporo śmiechu i zabawy, a przy okazji trochę wiedzy z zakresu fizyki i geografii.

              S.Regulska

            • 30 XI

            • ŻAL - drugie zadanie z projektu edukacyjnego "SZTUKA EMOCJA"

              Ogólnopolski projekt edukacyjny "SZTUKA EMOCJI"

              W miesiącu listopad przedszkolaki poznały emocję – żal. Jest to drugie zadanie jakie zrealizowaliśmy zgodnie z projektem edukacyjnym „Sztuka emocji”. Razem z dziećmi rozmawialiśmy o żalu, skąd on się bierze, jaki ma wpływ na nasze zachowanie/mimikę oraz jak możemy sobie z nim radzić. Przedszkolaki z grupy I wysłuchały opowieści o „Smutnym misiu”, który został porzucony. Miały za zadanie uleczyć smutnego misia. Natomiast dzieci z grupy II/III została przedstawiona opowieść o "Dziewczynce z zapałkami”. Historia biednego dziecka bardzo poruszyła uczestników zajęć, ale również uwrażliwiła na krzywdę i potrzeby innych. Ponadto przedszkolaki podały pomysły w jaki sposób byłoby można pomóc dziewczynce. Grupa III/IV wysłuchała opowieść z cyklu bajek Kraina emocji – bajki edukacyjne dla dzieci „Smutasek”. Po wysłuchaniu opowieści rozmawialiśmy o tym jak główny bohater przeżywał swój smutek i co mu pomogło. Po omówieniu żalu na podstawie książek, dzieci dowiedziały się, że żal możemy przedstawić również poprzez taniec. Taniec, który obejrzały dzieci był piękny lecz pełen smutku i żalu.

              Justyna Krzyżewska

            • 29 XI

            • Rozstrzygnięcie plastycznego konkursu " Witaminki" 

              W przedszkolnym konkursie plastycznym pod hasłem " Witaminki " udział wzięło 50 przedszkolaków, w tym 5 dzieci z gr I, 5 z gr II, 13 dzieci z gr III, 13 z gr IV i po 7 z gr V i VI.  Regulamin konkursu opracowany został przez p. Marzenę Wnuk - koordynatora realizowanego w tym roku edukacyjnego projektu " Witaminki". Cele konkursu i projektu, tj. promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, zachęcanie do spożywania zróżnicowanych potraw, bogatych w warzywa, stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków, oswajanie z wyglądem warzyw i zapoznanie z ich wartościami odżywczymi - na tym etapie zostały osiągnięte i będą realizowane do końca czerwca 2024 roku.

              Wszystkie oceniane prace plastyczne charakteryzowały się wysokim poziomem wykonania, dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Za udział w konkursie każde dziecko otrzymało dyplom i drobny upominek. Jury w składzie: A. Gałązka, J. Krzyżewska i K. Jastrzębska postanowiło wyróżnić po 3 najlepsze prace z każdej grupy, którym przyznano miejsca od 1 do 3. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że dzieci pamiętać będą na długo o zdrowym stylu życia, w tym o zdrowym odżywianiu.

              Wyniki konkursu:

              Grupa I:

              I miejsce – Oliwia Skorupska

              II miejsce – Blanka Rogala

              III miejsce – Alicja Zaniewska

              Grupa II :

              I miejsce – Hanna Kardaś

              II miejsce – Szymon Zalewski

              III miejsce  - Adam Kwiatkowski

              Grupa III :

              I miejsce – Faustyna Sierak

              II miejsce – Kornelia Piotrowska

              III miejsce – Tymoteusz Napierkowski

              Grupa IV :

              I miejsce – Oskar Skorupski

              II miejsce – Lena Jóżwik

              III miejsce – Anna Gołota

              Grupa V :

              I miejsce – Antonina Grzegorczyk

              II miejsce – Julia Gosiewska

              III miejsce – Filip Wróblewski

              Grupa VI :

              I miejsce – Stefan Nosarzewski

              II miejsce – Natalia Zduniak

              III miejsce – Ksawery Zduniak

              A. Gałązka