• Aktualności

            • 27 XI

            • "Pan Moniuszko" - koncert muzyczny Agencji Artystycznej "Pozytywka"

              „Pan Moniuszko”

                          Dnia 27.11.2023 r. w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z artystami z Agencji Artystycznej „Pozytywka”. Przedszkolaki uczestniczyły w koncercie pt: „Pan Moniuszko”. Muzyczna bajka przeniosła wszystkich do roku 1819, kiedy to na świat przyszedł mały Staś. Jego rodzice szybko dostrzegli u swojego syna zamiłowanie do muzyki. Chłopiec rozwijał swój talent, szkolił się oraz poszerzał wiedzę. Marzył zostać słynnym kompozytorem i te marzenie udało mu się spełnić.         
                          Najbardziej znane jego dzieła to opera „Straszny dwór”, „Halka” oraz pieśń „Prząśniczka”. Stanisław Moniuszko skomponował 280 pieśni z towarzyszeniem fortepianu, które zawarł w 12 tak zwanych śpiewnikach domowych.    
                          Koncert zakończył się konkursem wiedzy, w którym zwyciężyła Gabrysia Gołota z gr VI. Serdecznie gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu!!

               

              Justyna Krzyżewska

            • 24 XI

            • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

              Dzień Pluszowego Misia przypadający na 25 listopada ( to data powstania maskotki misia ) został zorganizowany w naszym przedszkolu w piątek 24 listopada. Ten dzień obchodzony jest dopiero od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś obchodził swoje 100 urodziny.

              Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem" ( oprócz misiów dzieci przyniosły też inne swoje ulubione maskotki: myszki, kotki, pieski, itd. ). Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itd. Wszystkie misie i maskotki były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i bawiły się do znanych misiowych przebojów. Wykonywały prace plastyczne.

              Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

              Zgodnie z planem pracy przedszkola i zawartym w nim planem współpracy ze szkołą podstawową, w której trzy starsze grupy przedszkolne mają swoje sale, zrealizowano kolejny etap działań w ramach w/w współpracy. We wrześniu i październiku nasze przedszkolaki poznały pracowników, nauczycieli oraz starszych kolegów i koleżanki z klas I – III, poznały drogę do szkoły, budynek szkoły i otoczenie z zewnątrz. W miesiącu listopadzie zaplanowano zwiedzanie budynku wewnątrz, w tym odwiedzenie szkolnej biblioteki. Dzięki gościnności nauczycieli biblioteki szkolnej oraz ich dużemu zaangażowaniu, dzieci 5-6 letnie w Dniu Misia uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych oraz zabawach właśnie w szkolnej bibliotece. Wszystkie atrakcje przygotowali dla naszych przedszkolaków: Pan Andrzej Sierak i Pani Marzenna Sierak. Serdecznie dziękujemy nauczycielom biblioteki a Panu Andrzejowi za przedstawienie postaci Misia Kubusia Puchatka i Misia Pluszowego. Takie działania nie tylko umożliwiają zdobycie wiedzy, wspólną zabawę ale pozytywnie wpływają na adaptację przedszkolaków do bycia już niedługo uczniem szkoły i czytelnikiem biblioteki.

              A.Gałązka

              Gr I

              Gr II i III

              Gr III i IV

              Gr V

              Gr VI

            • 24 XI

            • " MIKRO GRANTY SPORTOWE" - zajęcia taneczne

               

                                                                    

               

              Zajęcia taneczne z elementami rytmiki i gimnastyki artystycznej realizowane były w naszym przedszkolu w ramach programu „Mikro Granty”, który jest odpowiedzią Ministerstwa Sportu i Turystyki na niepokojące zmiany zachodzące w obszarze aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Alarmujące dane o spadku sprawności fizycznej, obniżeniu zainteresowania uprawianiem sportu oraz znaczących rozbieżnościach pomiędzy rzeczywistą aktywnością najmłodszych a zaleceniami WHO wymagają natychmiastowej interwencji.

              Ministerstwo Sportu i Turystyki korzystając z najnowszych danych oraz najlepszych praktyk wdrożyło innowacyjny program wsparcia inicjatyw sportowych pomagających przeciwdziałać niekorzystnym zmianom wśród dzieci i młodzieży.

              Program „MIKRO GRANTY” jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest minister właściwy ds. kultury fizycznej. Operatorem Programu jest Fundacja Orły Sportu. W/w dofinansowanie na cztery innowacyjne inicjatywy sportowe pozyskał UKS „ Olimpia” Krasnosielc z siedzibą w Rakach, w tym m.in. na zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 lat do VIII klasy szkoły podstawowej.

              W naszym przedszkolu zajęcia taneczne z elementami rytmiki prowadzone były pod kierunkiem nauczyciela RYTMIKI - Pani Anny Orzeł  i odbywały się w okresie od 20 IX do 24 XI.

              Głównymi celami zajęć były:

              - doskonalenie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej,

              - rozwijanie płynności i estetyki ruchu, kształtowanie ekspresji twórczej,

              - kształtowanie postaw moralnych i społecznych: wytrwałości, samodyscypliny, szacunku, prawdomówności,  umiejętności właściwego zachowania się w sytuacjach sukcesów czy niepowodzeń,

              - wdrażanie do aktywnych form spędzania czasu wolnego.

              - umiejętność aktywnego przeżywania i odzwierciedlania muzyki za pomocą ruchu, nauka podstawowych kroków i układów tanecznych,

              -skoordynowane interpretowanie ruchem tematów rytmicznych, umiejętność prezentacji podstawowych układów tanecznych.

              Cele szczegółowe:

              - rozwijanie zdolności odczuwania zawartych w utworach treści emocjonalnych,

              - kształtowanie szybkiej orientacji oraz rozwijanie procesów hamowania i pobudzania przez stosowanie różnych sygnałów muzycznych,

              - kształtowanie umiejętności rozplanowania ruchu w przestrzeni krokami, w czasie wyznaczonym przez rytm, reagowanie ruchem na zmiany tempa, dynamiki, realizowanie ruchem rytmicznych piosenek lub ich fragmentów.

              Realizowane zagadnienia:

              1.Relaks - umiejętność odpoczynku i odprężenia przy muzyce.

              2.Technika ruchu - estetyczny chód, siedzenie, sprawność ruchowa.

              3.Hamowanie - reagowanie na zmiany tempa, szybkie reagowanie na sygnały muzyczne.

              4.Rozwijanie umiejętności poruszania się w przestrzeni przez stosowanie ćwiczeń muzyczno - ruchowych /poruszanie się w marszu, biegu, po obwodzie koła, w różnych kierunkach, w rzędach i szeregach.

              5.Interpretacja ruchowa utworów muzycznych -realizacja ruchem treści programowych, nastroju, budowy.

              6.Nauka podstawowych kroków tanecznych - odstawny, dostawny, podskoki, cwał, przytupy, doskoki, wymachy, obroty, klęki itd.

              7.Opanowanie wybranych układów tanecznych -np. polki, walczyka, koziorajki, belgijki.

              8.Realizacja tematów rytmicznych za pomocą klaskania, tupania, pstrykania itp.

              9.Śpiewanie prostych piosenek wraz z ilustracją ruchową do nich.

              Zajęcia przyczyniły się niewątpliwie do podnoszenia umiejętności tanecznych, systematycznego korzystania z różnych form ruchu oraz wdrażania dzieci od najmłodszych lat do prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia.

              W/w działanie przyczyniło się też do realizacji przez nasze przedszkole jednego z kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024, czyli wspierania nauczycieli w podejmowaniu inicjatyw/działań w zakresie zachęcania i wspierania dzieci do rozwijania ich aktywności fizycznej.

              A. Gałązka

            • 23 -24 XI

            • Projekt czytelniczy ​"ZACZYTANE PRZEDSZKOLE" 

              ,,Zaczytane przedszkole” to program działań czytelniczych opracowany przez nauczycieli przedszkola, dzięki czemu pozyskano dofinasowanie w ramach priorytetu 3 ,,Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025”. Nasze przedszkole pozyskało 3750 zł, z czego zakupiono m. in. ciekawe pozycje książkowe - albumy, bajki, ..., oraz audiobuki. 

              W ramach ,,Zaczytanego przedszkola” każdego miesiąca  w roku kalendarzowym 2023 ( za wyjątkiem wakacji ) realizowane były i są ciekawe działania czytelnicze. W dniach 23 i 24 listopada w ramach Dnia postaci z bajek odbyły się: 

              1) przedstawienie bajek poprzez "NASZ TEATRZYK" wyd. MAC - pomocy dydaktycznej niezbędnej również do realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Dzięki opowiadaniom zaczerpniętym z publikacji znanych i cenionych autorów literatury dziecięcej, dzieci w łatwy i przyjemny sposób wprowadzane są w świat sztuki i literatury, opowiadane historie uczą i budzą uśmiech na dziecięcej twarzy, ilustracje pobudzają wyobraźnię dziecka, karty obrazkowe rozwijają kreatywność a świat dźwięków i odgłosów uatrakcyjniają opowiadaną historię.

              W tym dniu, w tym samym celu wykorzystano teatrzyk " Kamishibai" – magiczny drewniany teatrzyk.

              KAMI to papier, SHIBAI to teatr  –  KAMISHIBAI to Papierowy Teatr

              Kamishibai  Papierowy Teatr to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

              Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

              Teatrzyk kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości. Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z dziećmi. Bajki kamishibai – wydane są w formie kart narracyjnych, ale można też samemu wykonać swoje karty ilustracyjne, stworzyć własną książkę, czyli: wymyślić historię lub wykorzystać tekst literacki lub poetycki, przedstawić opowieść w sposób graficzny (narysować, namalować, wykleić), zaprezentować swoją opowieść przed publicznością.

              2) wizyta starszych grup przedszkolnych w bibliotece zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu a dokładnie z jej pracownikami Panem A. Sierak i M. Sierak, którzy zapoznali dzieci z bajkowymi postaciami MISIÓW.

              A. Gałązka/J. Krzyżewska

              Przedstawienie bajek poprzez "NASZ TEATRZYK" oraz teatrzyk "Kamishibai".

              Wizyta starszych grup przedszkolnych w bibliotece Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu

            • 22 XI

            • DZIEŃ KREDKI

              Tego dnia Dzień Kredki połączony był z realizacją edukacyjnego projektu " Witaminki", którego bohaterem był burak " Bruno". Praca plastyczna również była buraczkowa – pokolorowana różnymi rodzajami kredek. Dzieci, dzięki kredkom nie tylko  kolorują, rysują ale mogą też wyrażać swoje uczucia i marzenia właśnie za pomocą kolorów, których dzisiaj mamy ok. 120 do wyboru.

              A. Kołakowska

            • 22 XI

            • BURAK "BRUNO" - projekt "Witaminki"

                              W naszym przedszkolu 22 listopada zrealizowaliśmy kolejne zadanie w ramach projektu edukacyjnego „ Witaminki ”. Tym razem  bohaterem był czerwony buraczek o imieniu „ Bruno”. Podczas „buraczanego wyzwania” wychowankowie  poznali rodzaje i właściwości buraka, wzięli udział w zabawach, doświadczeniach, przeliczeniach buraczków, wyodrębnianiu ich wśród innych warzyw. Dowiedzieliśmy się jakie to pyszne i zdrowe warzywo i, z którego można wyczarować wiele dań min: zupę, chłodnik, zakwas,  buraczki na ciepło, ćwikłę,  frytki, naleśniki, sałatki i soki. Największą atrakcją okazał się wspólnie przygotowany i wyciskany sok, który z wielką chęcią każdy skosztował.  Panie z przedszkolnej kuchni zadbały, aby na obiad była zupa buraczkowa a do drugiego dania na talerzach zagościły frytki z buraków.  

              A. Kołakowska  

              Gr I

              Gr III i IV

              Gr V

              Gr VI

              Gr II i III

            • 20 XI

            • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

                                         Dzień Praw Dziecka


                  Dnia 20 listopada w naszym przedszkolu odbył się w ramach akcji organizowanej przez  UNICEF Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. We wszystkich grupach zostały przeprowadzone zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych oraz odbyły się rozmowy na temat praw dzieci. Została wyświetlona prezentacja, pt. „Prawa dziecka - Twoje prawa”. Młodsze dzieci wykonały plakat z wybranymi przez siebie prawami. Starsze grupy wykonały prace plastyczne, pt. „Znam swoje prawa”. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.

                                                      
              Weronika Chojnowska

            • 14 XI

            • Spotkanie z panią doktor

              W ramach realizacji preorientacji zawodowej do naszego przedszkola przybył kolejny gość jakim był lekarz z lokalnej przychodni. Doktor, Pani Marlena Moszczyńska – Regulska wspaniale przeprowadziła spotkanie z przedszkolakami. Na początku swojego wystąpienia zapoznała dzieci z akcesoriami lekarskimi jakie na co dzień wykorzystuje w swojej pracy, przypomniała o zasadach dbania o  zdrowie i mówiła o odpowiedniej diecie. Dzieci miały okazję doświadczyć pomiaru ciśnienia krwi, gipsowania czy bandażowania rany a także słuchania pracy serduszka za pomocą stetoskopu czy badania uszu za pomocą otoskopu. Dzięki tym atrybutom dzieci również poznały nazwy różnych specjalności lekarskich. Na zachętę do dbania o zdrowie i higienę osobistą Pani Doktor podarowała przedszkolakom książeczki o tematyce lekarskiej, duży zestaw medyczny „rentgen”, mnóstwo naklejek i tatuaży oraz kolorowanki, za co bardzo jesteśmy wdzięczni.   Z pewnością spotkanie z lokalnym pediatrą zainspiruje dzieci do dbania o higienę i zdrowie, a dzięki swojej obecności i przyniesionym akcesoriom przybliżyła dzieciom wiedzy o zawodzie lekarza.

              M. Kuplicka

            • 13 XI

            • TURNIEJ SZACHOWY z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

              W poniedziałek 13 tego listopada w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości. Turniej został zorganizowany w ramach projektu MSiT oraz Fundacji " Orły Sportu" pod nazwą "Mikro Granty Sportowe". Dofinansowanie z w/w projektu pozyskał Uczniowski Klub Sportowy "Olimpia" Krasnosielc działający przy SP w Rakach. 

              Nasze przedszkole reprezentowało dwóch sześciolatków: Antoni Świder z grupy VI i Mateusz Żebrowski z gr V, których do turnieju przygotowywała p. Katarzyna Radomska. Chłopcy byli najmłodszymi uczestnikami turnieju a trzeba zaznaczyć, że radzili sobie całkiem nieźle. Warto też nadmienić, że każdy z nich wygrał conajmniej jedną partię a grali nawet z uczniami z klasy VII. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków. Serdeczne gratulacje i życzymy im dalszych sukcesów. 

              A. Gałązka

            • 11 listopada 2023r ( sobota )

            • Występ przedszkolaków w Kościele w Krasnosielcu

              Tego dnia sześcioro dzieci z gr VI wspólnie z uczniami szkoły średniej w Krasnosielcu wystąpiło z montażem słowno - muzycznym w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości w Kościele w Krasnosielcu. Wcześniej w  dniu 10 listopada dzieci wystąpiły podczas apelu w ZS w Krasnosielcu, w którym jako widzowie uczestniczyły starsze grupy przedszkolne ze swoimi paniami. Obydwa występy to były piękne i wzruszające chwile. Zgromadzeni w Kościele wierni po każdym śpiewie i występie nagradzali naszych przedszkolaków gromkimi brawami. Wiele osób wzruszyło się do łez. Pomimo tak młodego wieku nasi wychowankowie niczym nie odstępowali starszym kolegom i koleżankom ze szkoły średniej. Wykazali się postawą prawdziwej Polki i prawdziwego Polaka. Dzieci do występów przygotowała Pani Sylwia Regulska. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie do wspólnego występu nauczycielkom ze szkoły średniej Pani Agnieszcze Grabowskiej i Pani Joannie Drejko. Występy naszych wychowanków to powód do wielkiej dumy a dla dzieci lekcja prawdziwego patriotyzmu.

              A. Gałązka

            • 10 XI

            • Obchody 11 Listopada Narodowego Święta Niepodległości

              11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

              „Polska to kraj - kraj wielu serc. Mieszkam tam ja i mieszkać chcę!”

                      11 listopada 1918r. to bardzo wyjątkowa data dla każdej Polki i Polaka. Właśnie tego dnia Polska odzyskała niepodległość. W naszym przedszkolu każdego roku uczymy dzieci patriotyzmu, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych oraz przywiązania do swojej Ojczyzny i ziemi rodzinnej. Dzień 11 listopada jest dniem ważnym, wartym celebrowania i rozmawiania o nim z dziećmi. W przeszłości nie brakuje postaci, o których warto wspominać, czy symboli narodowych, które trzeba znać.        
                    W tym roku świetowaliśmy w dniu 10 listopada. Wszystkie sale, przedszkole udekorowane były w barwach biało - czerwonych a dzieci ubrane odświętnie. Zajęcia rozpoczęły się spotkaniem z panem Robertem Kluczkiem - nauczycielem historii. W spotkaniu z zaproszonym gościem wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Pan Kluczek opowiedział dzieciom o Ojcach Niepodległości, czyli o pięciu najważniejszych postaciach zapisanych w historii. Mowa była o: Józefie Piłsudskim, Wincencie Witos, Ignacym Daszyńskim, Romanie Dmowskim i Wojciechu Korfantym. Wspomniał również o polskiej noblistce Marii Skłodowskiej – Curie i na ręce Pani Dyrektor podarował książeczkę opisującą życiorys noblistki. Ponadto pan Robert Kluczek przygotował dla dzieci kolorowanki i słodką niespodziankę. W dalszej części odbyły się zajęcia edukacyjne. W grupach I – III wychowawczynie/nauczycielki przeprowadziły z dziećmi pogadankę na temat Święta Niepodległości omawiając najważniejsze zagadnienia. Natomiast dzieci z grup IV – VI uczestniczyły  w apelu w ZS w Krasnosielcu, obejrzały program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków z grupy VI i uczniów szkoły średniej. W trakcie całego dnia wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne, były to flagi, godła i kotyliony. O godzinie 11.11 grupy przedszkolne wzięły udział w akcji „Szkoła/Przedszkole do Hymnu”. Mali patrioci przyjmując właściwą postawę, dumnie odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.       
                        Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości miały na celu rozwijanie wśród naszych wychowanków poczucia przynależności narodowej, pielęgnowania polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie były lekcją historii i patriotyzmu.

              Justyna Krzyżewska

              "Przedszkole do Hymnu"

              Występ dzieci z gr VI w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu

            • Od 01 XI 2023 do 29 II 2024

            • ​​GÓRA GROSZA XXIV EDYCJA​​​​​

              GÓRA GROSZA

              Zapraszamy do udziału w kolejnej, już XXIV edycji akcji: „Góra Grosza”. W dniach 01.11.2023 do 29.02.2024 odbędzie się w naszym przedszkolu zbiórka monet.
              Akcja „Góra Grosza” organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, które zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej, na terenie całej Polski. Zebrane pieniądze przeznaczane są na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących.

               Joanna Zega - Sopuch

            • do 27 XI

            •  

               

               KONKURS " WITAMINKI WOKÓŁ NAS"

              Konkurs plastyczny dla dziecka i rodzica - praca płaska, technika dowolna.

            • 2 XI

            • OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE - XI

               Prosimy o uregulowanie wszystkich płatności  za przedszkole za miesiąc Listopad w wyznaczonych godzinach tj:

              - od 7.30 – 9.00                                        

              - od 12.30 – 14.00

              w dniach od 06.11.2023r. do 09.10.2023r.

              Bardzo prosimy o przestrzeganie terminu płatności.      

               

            • 30 X

            • "Przedszkole pamięta"

              „Przedszkole pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki w której nasze przedszkole  bierze udział. Okres przed Świętem  Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas oraz tych,  którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy związani są z historią naszego regionu.

              Tuż przed 1 listopada przedszkolaki razem z nauczycielkami zapaliły symboliczne światełka oraz postawiły kwiaty w miejscach upamiętniających bohaterów.

                                                                                                                                                                           J.  Zega-Sopuch 

            • 26 X

            • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "SZTUKA EMOCJI"​​​​​​

              Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "SZTUKA EMOCJI"

              Nasze przedszkole wie, jak ważne są emocje, dlatego przystąpiliśmy do w/w projektu/programu. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Sztuka emocji” ma na celu skierowanie uwagi i działań nauczycieli oraz dzieci w obszar emocji, wykorzystując do tego sztukę pod jej wszelakimi postaciami. 
              W miesiącu październiku podczas zajęć poznaliśmy jedną z emocji: ZASKOCZENIE. Najpierw rozpoznawaliśmy w jakich okolicznościach towarzyszy nam " zaskoczenie" oraz jak przy tym zachowuje się nasze ciało i mimika twarzy. Następnie wykonaliśmy wspólne rzeźby. Były to rzeźby z: kartonu, darów jesieni, klocków oraz rzeźby z  przedszkolaków, które zamieniły się w posągi. Po zakończonym zadaniu dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowach o tym, jakie emocje towarzyszyły dzieciom podczas zajęć.

              Krzyżewska Justyna

            • 26 X

            • Spotkanie z weterynarzem 

              SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

              Dzień Kundelka - " Zaczytane przedszkole"

              W ramach realizacji preorientacji zawodowej w naszym przedszkolu gościliśmy tym razem weterynarza. Lekarz weterynarii opowiedział przedszkolakom o swoim zawodzie, który specjalizuje się w leczeniu zwierząt hodowlanych i domowych. Wraz z początkiem spotkania weterynarz zaprezentował dzieciom swoje atrybuty, które wykorzystuje w codziennej pracy w lecznicy. Następnie przeprowadził krótką pogadankę z dziećmi na temat sposobów dbania o swoje pupile, o potrzebie systematycznego ich szczepienia, które chronią ludzi przed chorobami jakie przenoszą zwierzęta. Ponadto weterynarz pokazał dzieciom bezpieczną postawę zwaną „pozycją żółwia” jaką należy przyjąć w razie ataku psa na człowieka. Pogadanka dotycząca piesków zbiegła się z realizowanym w przedszkolu edukacyjnym projektem czytelniczym " Zaczytane przedszkole" w ramach, którego z okazji Dnia Kundelka, dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek n/t psów wielorasowych i o tym, że październik jest miesiącem dobroci dla nich. Na koniec spotkania lekarz weterynarii zachęcał dzieci do odwiedzenia schroniska dla zwierząt, do którego mogą przywozić karmę lub zaadoptować z niego zwierzątko oraz podziękował za zaproszenie i wręczył przedszkolakom słodkie co nie co, a dla każdego z dzieci przygotował upominki w postaci notesu. To było super spotkanie połączone z ciekawą i bardzo pouczającą lekcją edukacyjną. Dzieci były bardzo zadowolone.

              Milena Kuplicka

            • 23 X

            • "MEZALIANS" - koncert muzyczny

              KONCERT „POZYTYWKA”

              Dnia 23 października odbył się koncert Agencji Artystycznej „Pozytywka” pt: „Mezalians” podczas, którego przedstawiono brzmienie tuby i fletu poprzecznego. Przedszkolaki dowiedziały się, kto to jest kapelmistrz, co to jest buława oraz zobaczyły marsz żołnierskiej orkiestry. W koncercie wzięły udział nasze zdolne przedszkolaki.  Na koniec przedstawienia odbył się konkurs wiedzy, w którym  dzieci świetnie sobie poradziły z pytaniami i dostały nagrody. Serdecznie gratulujemy!!

               

              Justyna Krzyżewska

            • 22 X

            • FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ 

              Festiwal Piosenki Dziecięcej

              22 października odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Krasnosielcu. Celem festiwalu było propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci,  rozwijanie talentów oraz popularyzacja zainteresowań muzycznych wśród dzieci, rodziców i nauczycieli przedszkoli.

              W festiwalu nasze przedszkole reprezentowały 4 zespoły oraz soliści z grup III-VI. Samo wyjście na scenę i wystąpienie przed publicznością było wyzwaniem dla każdego z nich. Mimo to wszyscy starali się bardzo, dlatego każdy został nagrodzony gromkimi brawami oraz drobnymi upominkami ufundowanymi przez organizatorów.

               Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów, talentu i odwagi.

              M. Wnuk

            • 19 X

            • DYNIA "DANA" - projekt " Witaminki"

              Tego dnia dzieci z naszego przedszkola podjęły kolejne „Dyniowe wyzwanie” z projektu „Witaminki”. Tego dnia poznały bardzo zdrowe warzywo jakim jest dynia. To właśnie ona wprowadziła dzieci w różnorodne odmiany dyń i wzbogaciła ich wiedzę. Dowiedziały się, że jest to bardzo zdrowe warzywo. Posiada wiele witamin, dba o naszą skórę i włosy. Dzieci dowiedziały się jakie dania możemy przygotować z dyni. Nie zabrakło też zabaw z dyniami.

               Największe zainteresowanie podczas zajęć wzbudziła zabawa badawcza „Co dynia ma w środku?”. Z pomocą nauczyciela kroiły dynię, dotykały wnętrze, próbowały jej miąższu i świeżych pestek dyni.

              Przedszkolaki miały okazję spróbować jak smakuje zupa dyniowa przygotowana przez panie kucharki. Na zakończenie tego dnia dzieci z wielkim zapałem zabrały się do prac plastycznych  przygotowanych przez nauczycielki.

               

              Marzena Wnuk

              Powyżej zajęcia w gr VI

              Powyżej zdjęcia z zajęć w gr III

              Powyżej zdjecia z zajęć w gr I

              Powyżej zdjęcia z zajęć w gr II

              Powyżej zdjęcia z zajęć w gr V

              Powyżej zdjecia z zajęć w gr IV